Tato menší varianta zavlažovací nádoby OLLA je určená k zavlažování rostlin, které pěstujeme v květináčích či truhlících. 

Zavlažovací nádoba OLLA květináčová se vyrábí v těchto pěti velikostech:

Velikost Výška Průměr dna Objem
XS 10 cm 6,5 cm 120 ml
S 13 cm 8 cm 250 ml
M 15 cm 10 cm 350 ml
L 19 cm 11 cm 600 ml
XL 21 cm 12 cm 900 ml

Jak květináčovou zavlažovací nádobu OLLA použít?
Květináčová zavlažovací nádoba se  nainstaluje do zeminy květináče či truhlíku v okamžiku osazování květináče rostlinou či při jejím přesazování. Nádobu posadíte na drenážní vrstvu na dně květináče, kterou jste vytvořily například z keramzitu nebo z drobných kamínků, a teprve potom k nádobě do květináče posadíte kořenový bal rostliny a postupně budete zasypávat zeminou. Každou vrstvu zeminy je potřeba umačkat, ale současně to dělat natolik citlivě, abyste nepoškodili kořeny rostliny. Po výsadbě rostlinu zalijete vodou přímo do zeminy květináče a současně naplníte zavlažovací nádobu OLLA vodou. Poté doplňujete vodu již jen do zavlažovací nádoby OLLA.

Kde všude je možné nádobu OLLA květináčovou použít?
Nádoby OLLA používáme k zavlažování rostlin kdekoli v interiéru a exteriéru. Květináčové nádoby OLLA jsou určené do jakékoli pěstební nádoby jako jsou květináče či truhlíky. Se zavlažovací nádobou OLLA můžeme pěstovat pokojové rostliny, bylinky, okrasné a i užitné balkonové rostliny.

Jak podávat hnojiva ve vodě rozpustná či jak používat rostlinné jíchy?
Je dobré si uvědomit, že hnojení není zavlažování. A tak ať používáme hnojiva syntetická či přírodní preparáty a nacházíte v tekuté formě, vždy je rostlinám podáváme přímo do zeminy v květináči či truhlíku a nikdy je nelijeme do zavlažovací nádoby OLLA. V rámci zachování co nejdelší životnosti zavlažovací nádoby používáme k zavlažování pouze čistou vodu, ideálním případě dešťovou.

Kde se nachází výroba zavlažovacích nádob OLLA?
Naše nádoba OLLA je vyrobena v České republice, přesněji řečeno ve Slezsku v Krnově, a to z moravské keramické hlíny.

Máte ještě více otázek, na které jste nedostali odpověď?
Tak možná vaši odpověď najdete tady.

Vysvětlení, jak funguje zavlažování hliněnými nádobami OLLA ve 3O vteřinách, naleznete v tomto ilustrovaném videu zde.

Hmotnost -
Balení

1 ks, 3 ks, 6 ks, 9 ks

Velikost

XS, S, M, L, XL