Modulový zavlažovací systém OLLA je soustava modulů – hliněných kapslí. Tyto moduly jsou vyrobeny stejným způsobem jako zavlažovací nádoba OLLA a zachovávají si tak stejnou schopnost kapilárního vzlínání. Mimo této fyzikální zákonitosti využívá OLLA modulový zavlažovací systém ještě fyzikálního principu spojených nádob. Jednotlivé moduly jsou v sériovém zapojení za sebou propojeny hadicí z PVC materiálu. Moduly jsou celým svým objemem zabudované v zemině záhonu. Nad povrch záhonu ční pouze jejich horní plocha s plastovým propojovacím T kusem. Na zemině záhonu je potom volně položená propojovací hadice. První z modulů je spojen se zdrojem vody, kterým je například sud s dešťovou vodou či jakákoli jiná nádrž na vodu. Tento zdroj vody musí být umístěn nepatrně výše než se nachází samotný modulový zavlažovací systém na záhoně a tím je zajištěno, že bude docházet k jeho samovolnému plnění vodou. A tak je zavlažování pomocí hliněných nádob OLLA ještě zdokonaleno o samovolné a neustálé doplňování vody do nádob – modulů OLLA.

OLLA modulový zavlažovací systém šetří nejen vodu, ale také váš čas.

Kde vzít tu správnou hadici na propojení zavlažovacích modulů? 
Dále je potřeba ke každé variantě modulového zavlažovacího systému OLLA objednat potřebnou délku propojovací hadičky, která není součástí balení. Je to proto, že nevíme, jak daleko budete mít jednotlivé moduly od sebe a taky v jaké vzdálenosti od zdroje vody bude první modul! Naše doporučení je mezi jednotlivými moduly mít vzdálenost minimálně 1,20m.

Cena za 1 metr propojovací hadičky je 20,- Kč a koupíte ji zde.

Modul OLLA je možné kombinovat s menšími moduly OLLA květináčová a vytvořit tak zavlažovací systém přímo na míru vašemu balkonu, terase či zahrádce. Do velkých květináčů s výsadbou plodových rostlin nainstalovat velký modul OLLA, do drobných květináčů s bylinami či truhlíků s květinami zapíchnout malý modul OLLA květináčová. A to vše propojené jednou hadičkou a napojené na zdroj vody.

Hmotnost 1,7 kg
Balení

1 ks, 3 ks, 6 ks, 9 ks