Keramický samozavlažovací květináč z ateliéru Karla Dufka je ručně točený květináč, jehož součástí je hliněná zavlažovací nádoba OLLA tvarově a velikostí přizpůsobena danému květináči. Květináč má luxusní povrchovou úpravu s efektizujícími glazurami.

Keramický samozavlažovací květináč je dostupný v pěti velikostech a v devíti barevných variantách.

Našim cílem bylo vytvořit květináč jednoduchého a čistého designu, který nebude potřebovat podmisku. Tento květináč má ve své spodní části “přepadový otvor” pro případ, že by se v květináči výjimečně ocitlo větší množství vody, například následkem dešťových srážek. Přepadový otvor je utěsněn korkovou zátkou, která v zabraňuje protečení vody ven z květináče. Pokud nastane situace, že se v květináči nashromáždí větší množství vody a je potřeba ji vypustit, korkovou zátku z přepadového otvoru uvolníme a vodu necháme vytéci například do hrnečku či misky.

Velikosti

XS  – průměr 15 cm / výška 16 cm / hmotnost 2,5 kg
S    – průměr 19 cm / výška 18 cm / hmotnost 3,5 kg
M   – průměr 25 cm / výška 20 cm / hmotnost 5,2 kg
L    – průměr 29 cm / výška 22 cm / hmotnost kg
XL – průměr 31 cm / výška 32 cm / hmotnost 9 kg

Návod

Pěstovaná rostlina se osazuje do samozavlažovacího květináče současně se zavlažovací nádobou OLLA. Do spodní části květináče nasypeme hrubozrnný materiál, jako je třeba keramzit, který zabrání ucpání přepadového otvoru zeminou. Na tuto hrubozrnnou vrstvu postavíme nádobu OLLA, buď do středu květináče, a potom rostliny osadíme v kruhu okolo nádoby, anebo mimo střed a rostlinu vysadíme vedle nádoby. Poté, co máme v květináči umístěnou nádobu OLLA i rostliny, šetrně je obsypeme zeminou či pěstebním substrátem. Je velmi důležité zeminu kolem nádoby OLLA a kořenového systému rostliny důkladně stlačit a vytěsnit co nejvíce vzduchu, abychom vytvořili prostředí s co nejtenšími kapilárami. V takovém prostředí bude voda vzlínat mnohem rychleji a snadněji. Po výsadbě rostlinu zalijme přímo do zeminy květináče a současně naplníme zavlažovací nádobu OLLA vodou. Poté se již voda doplňuje pouze do nádoby OLLA.

Hmotnost 17 kg
Glazura

Akvamarínová modř, Brčálově zelená, Bronzová s odlesky dozlatova, Fialová Very Peri, Matná kovová s měnícími se odlesky, Ohnivě oranžová s vysokým leskem, Pampeliškově žlutá lesklá, Sněhově bílá s nádechem perleti, Světle zelená se zlatavými výkvěty, Sytě červená s vysokým leskem